Otázky & Odpovědi

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, které vám pomohou ušetřit čas při rozhodování, jaké dřevěné schody vybrat.

Jak to celé probíhá a za jak dlouho budu mít nové schody doma?

Ze všeho nejdříve k Vám přijedeme schody zaměřit a zjistit, jakou máte představa o vzhledu, materiálech i jednotlivých detailech Vašich nových schodů. Poté Vám vypracujeme přesný projekt schodů a pustíme se do samotné výroby, která většinou trvá mezi 3 až 6 týdny včetně samotné montáže, na kterou jsou většinou potřeba jeden až tři dny.

Z jakého materiálu mi schody vyrobíte? Mohu si vybrat?

Určitě ano! Schody Vám vyrobíme z kvalitních masivních materiálů, které zahrnují dub, buk, jasan, popřípadě javor. Schody jsou ošetřeny prvotřídními laky pro zvýraznění jejich přirozeného vzhledu a maximální možnou životnost. Na přání lze schody barevně natónovat mořením a přizpůsobit tak jeho přirozenou barvu vzhledu Máte také možnost si vybrat materiál pro zábradlí, ať už je to masivní dřevo, nerezová ocel nebo sklo, záleží jen na Vás.

Mám jasnou představu, jak by schodiště měly vypadat. Vyrobíte je dle mého návrhu?

Samozřejmě. Schody vyrobíme dle vašeho návrhu. Pokud nemáte zcela jasnou představu, nebo ji chcete pouze upřesnit, velmi rádi vám s tím pomůžeme. Díky tomu, že spolupracujeme s interiérovou architektkou a projektantem, vám připravíme návrh vašeho nového schodiště, které bude odpovídat vašim potřebám a očekáváním.

Nabídnete mi na dřevěné schody nějakou záruku?

V první řadě garantujeme, že ctíme dohodu se zákazníkem a držíme dohodnutou cenu. Dále díky tomu, že používáme ty nejkvalitnější materiály a striktně doržujeme technologické postupy, které si dané schodiště vyžaduje, můžeme zaručit perfektní technické provedení a jejich dlouholetou životnost.

Jaká bude výsledná cena dřevěného schodiště? Mám obavu, že dřevěné masivní schody budou příliš drahé...

Vždy po zaměření a konzultaci před započetím samotné výroby vám vytvoříme cenovou nabídku, jejíž cena se už nebude ve výsledku navyšovat (jinými slovy, neúčtujeme žádné vícepráce). Cena schodiště se odvíjí od náročnosti provedení a zvoleného materiálu. Schody pro vás zhotovíme z masivního tvrdého dřeva nejvyšší jakosti, které nakupujeme u vybraných, prověřených dodavatelů.

Mám staré betonové schody a nejsem si jistý, jestli je lze zrekonstruovat. Je možné každé schody obložit masivním dřevem?

Ano, téměř vždy. Důležité je na místě zhodnotit situaci a stav schodiště a navrhnout nejvhodnější řešení. Zákazníci mají možnost volby z různých dřevin tak, aby odpovídaly charakteru interiéru. Také je možné nové schody barevně tónovat, aby odpovídaly Vašim představám.

Proč si mám vybrat dřevěné schody na míru místo levnějších stavebnicových?

Tak v prvé řadě neplatí vždy, že jsou stavebnicové schody levnější než zakázkové schodiště na míru. Dřevěné schody nemusí být za každou cenu drahé a mají spoustu předností. Samonosné dřevěné masivní schody na zakázku budou vždy 100% odpovídat nejen přáním zákazníka, ale především maximálně zohledňovat prostor, váš domov, do kterého budou postaveny. A to nejen po estetické stránce, ale také po stránce technické. Dřevěné schody na míru na rozdíl od stavebnicových schodů odpustí stěnám vašeho domu leckterou nepřesnost a odchylku. Jednoduše se vašemu domovu přizpůsobí a jeho drobné nedokonolasti využijí ve svůj prospěch. To je v případě stavebnic vyloučeno. V neposlední řadě máte u zakázkového schodiště zároveň jistotu, že vám je přijde nainstalovat přímo výrobce, který s nimi pracoval od přípravy projektu, výběru a řezání dřeva až po finální povrchovou úpravu, takže se můžete spolehnout, že vše bude sedět tak, jak má.

Jste z Valašského Meziříčí. Máte zákazníky pouze na Valašsku nebo mi schody postavíte třeba v Olomouci / Ostravě / Zlíně?

Naše firma je sice regionální se sídlem ve Valašském Meziříčí, ale působíme prakticky po celé Moravě. Mezi našimi zákazníky tak najdete například obyvatele Ostravy, Opavy, Olomouce, Nového Jíčína, Starého Jíčína, Ratiboře, Poličné, Valašského Meziříčí, Vsetína, Zlína, Otrokovic Rožnova pod Radhoštěm, Kelče, Kladerub, Dolní Bečvy, Bystřice pod Hostýnem, Holešova, Kroměříže ale i Brna, Kyjova a Uherského Hradiště. Ozvěte se nám v kontaktech a společně se domluvíme na případné realizaci v místě vašeho bydliště.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Kontaktujte nás mailem nebo po telefonu, případně si přímo dohodněte nezávazné osobní setkání.